2021 – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku
Jesteś tu: Strona Główna > Informacje > Archiwum > 2021

2021


plakat o szczepieniu

Komunikat dzieci szczepienia.docx (144 kb)

Komunikat dzieci szczepienia.pdf (140 kb)


Tu podaj tekst alternatywny


Kampania "Biała Wstążka"

„Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść- przeciwieństwem miłości jest obojętność”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku /Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie nie po raz pierwszy jest organizatorem i współorganizatorem kampanii "Biała wstążka", której obchody przypadają w dniach 25.11.2021 – 10.12.2021 roku.

  • Marsz odbędzie się 28.11.2021, o godz. 14.00 – zbiórka na Placu Wolności w Olecku.
  • Dyżury specjalistów – w PCPR w Olecku, Gołdapska 23, II piętro

30.11.2021 r. w godz. od 15:00-17:00 - dyżur pedagoga

1.12.2021 r. w godz. 15:00-17:00 - dyżur prawnika

2.12.2021 r. w godz. 15:00-17:00 - dyżur psychologa  

3.12.2021r. - Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku ul. Armii Krajowej 30 – spotkanie mieszkańców ze specjalistami instytucji pomocowych pod hasłem: „Olecko razem przeciwko przemocy”.

6.12.2021r. – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci Głuchych w Olecku – przeprowadzenie cyklicznych zajęć dot. zjawiska przemocy z uczniami klas I-V

6.12.2021r. – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci Głuchych w Olecku – przeprowadzenie cyklicznych zajęć dot. zjawiska przemocy z uczniami klas VI-VIII i klas szkół ponadpodstawowych 

Zapraszamy mieszkańców powiatu Oleckiego. 

Edyta Koczot – Kierownik SOW przy PCPR w Olecku

Wiesława Szymczyk – Dyrektor PCPR w Olecku

Według badań Centrum Praw Kobiet w Polsce co roku na skutek przemocy domowej ginie od 400 do 500 kobiet. Badania z 2019 roku pokazały, że 57% badanych na jakimś etapie życia doznało przemocy domowej, czy to w formie fizycznej, psychicznej, ekonomicznej, czy seksualnej. Specjaliści podkreślają jednak, że statystyki to jedynie wierzchołek góry lodowej, gdyż przemoc w wielu przypadkach jest nieujawniona. Co więcej, często bywa nieuświadamiana, zarówno przez osoby doznające przemocy jak i osoby stosujące przemoc.

Skala problemu jest ogromna. A świadomość społeczeństwa na temat tego, jak mu przeciwdziałać jest wciąż niewystarczająca. Organizacje wspierające osoby doświadczające przemocy alarmują, że związany z pandemią lockdown nasilił problem. Dlatego włączamy się w Kampanię „Biała Wstążka”, której celem jest zatrzymanie przemocy wobec kobiet. To największa kampania antyprzemocowa na świecie.   

Kampania "Biała Wstążka"


Gmina Olecko wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przyłączyły się do kampanii „Otwórz się na pomoc” - interaktywnego projektu o zdrowiu psychicznym i uzależnieniu od Internetu. To działanie skierowane do młodzieży oraz rodziców i opiekunów.

Projekt pomoże zmierzyć się ze słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Młode osoby nie tylko w łatwy sposób uzależniają się od komputera czy smartfona, doświadczając bardzo często w świecie wirtualnym takich zjawisk jak hejt czy przemoc słowna. Uzależnienie od Internetu powoduje poważne problemy psychiczne i ma wpływ na życie całych rodzin, zwłaszcza w tak trudnym okresie, jak czas lockdownu.

Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu.

Pokieruj losami 12-letniego Dominika w interaktywnym filmie, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami, zatapiając się w świecie cyfrowego uzależnienia.

To jak zakończy się jego historia zależy tylko od Ciebie.

Kliknij i otwórz się na pomoc.

https://wspolczesna.pl/gmina-olecko-otworz-sie-na-pomoc/re


Informujemy o utworzeniu ogólnopolskiego portalu pracy, w pełni poświęconego aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością – WERBEO.PL (www.werbeo.pl). Portal został utworzony z inicjatywy Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Sp. z o.o. Sp. K. Znajdują się w nim oferty pracy zdalnej i stacjonarnej w całej Polsce. Rejestracja na portalu jest bezpłatna (należy aktywować konto osoby poszukującej pracy). Obsługa aplikacji odbywa się online. 


poster_Szczepimy_nastolatki.png

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku

dot. aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem SARS-CoV-2

pt. „Indie w powiecie oleckim?”.doc (57 kb)


Informujemy, że do dnia 31 maja 2021 r. można składać wnioski o dofinansowanie  w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ”. Program jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przez zajęcia klubowe należy rozumieć zajęcia, o których mowa w art. 10g-10h ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Wnioski mogą składać podmioty prowadzące warsztat terapii zajęciowej, na ich podstawie samorząd powiatowy składa wystąpienie o przyznanie środków finansowych na realizację programu do właściwego Oddziału PFRON.

Ww. termin dotyczy zajęć klubowych realizowanych w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.

Dyrektor PCPR w Olecku


UWAGA ! - OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ SKŁADANIA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PRZEZ SYSTEM - SOW System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON