Rehabilitacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku
Jesteś tu: Strona Główna > Rehabilitacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych

Rehabilitacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych


Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 


Od 1 stycznia 2020 r. można składać wnioski bez wychodzenia z domu

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. można składać elektroniczne wnioski o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych za pośrednictwem darmowego Systemu SOW. Aby korzystać z takiej możliwości należy posiadać:·      

 •  dostęp do Internetu
 • konto w Systemie SOW
 • Profil zaufany (profil można potwierdzić w instytucjach (w powiecie oleckim w Urzędzie Miejskim w Olecku oraz w Urzędzie Skarbowym w Olecku) oraz online przy pomocy dziesięciu banków (T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao S.A., mBank, Santander, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Inteligo, a także Envelo - Grupa Poczty Polskiej).

Osoby zainteresowane korzystaniem z Systemu SOW mogą uzyskać pomoc na portalu SOW, kontaktując się  z bezpłatną infolinią 800 889 777 (czynna w dni robocze od godziny 9:00 do 17:00) lub dzwoniąc na numer 22 702 00 00 (połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora).

Ulotka SOW

Przydatne linki:

- portal-sow.pfron.org.pl

- materiał wideo w serwisie YouTube

- kreator usprawniający proces składania wniosku

 Wnioski można również składać jak dotychczas w wersji papierowej w siedzibie PCPR w Olecku (w dniach i godzinach pracy PCPR, tj. od poniedziałku do piątku, godz. od 7:30 do 15:30).

UWAGA: dostępne będą nowe druki wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym i o dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze  (w zakładce: wnioski do pobrania).


 

 Informacja dla osób niepełnosprawnych

            Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku informuje, że osoby niepełnosprawne mają możliwość do końca 2019 r. dalszego składania wniosków w zakresie dofinansowania zaopatrzenia w środki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne, likwidacji barier technicznych,  w komunikowaniu się oraz zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny.

         Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych  w Warszawie  w dniu 15.10.2019 r. przyznał powiatowi oleckiemu dodatkowe środki w wysokości 31.285,00 zł.

        Zapraszamy do składania wniosków w siedzibie PCPR przy ul. Gołdapskiej 23, pokój nr 4, tel. 87/5203441, lub sekretariat 87/5203430.                                                                                                                                                                                              Dyrektor  Wiesława Szymczyk


   Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu w Olecku od dnia 25.02.2009r. część zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych realizowana jest przez PCPR w Olecku, tj. w szczególności:

 • dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych
 • dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych w komunikowaniu się oraz technicznych
 • dofinansowanie do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny
 • dofinansowanie do przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych
 • finansowanie w częśći lub w całości kosztów tworzenia i działania warsztatów terapii zajęciowej

ikona pdfUCHWAŁA NR VII/39/2019 RADY POWIATU W OLECKU z dnia 25 kwietnia 2019 r. w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.pdf (565 kb)

ikona pdfUCHWAŁA NR V/27/2019 RADY POWIATU W OLECKU z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.pdf (725 kb)

ikona pdfUCHWAŁA NR XXXVII/228/2018 RADY POWIATU W OLECKU z dnia 22 lutego 2018 r. w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.pdf (503 kb)

Ponadto od dnia 1 kwietnia 2012 r. osoba niepełnosprawna może uzyskać dofinansowanie usług tłumacza języka migowego lub tłumacza - przewodnika, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.
Zgodnie z Uchwałą Nr 254/2018 Zarządu Powiatu w Olecku zostały zatwierdzone na 2018r. zasady dofinansowania zadań na rzecz osób niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji społecznej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Uchwała Nr 254/2018 z 13.02.2018r. w sprawie przyjęcia "Zasad dofinansowania likwidacji barier technicznych i w komunikowaniu się dla osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w 2018r.", "Zasad dofinansowania likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w 2018r.", "Zasad dofinansowania zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w 2018r.", "Zasad dofinansowania zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze dla osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w 2018r." oraz "Zasad dofinansowania uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w 2018r."


 
 
 
 
ikona pdfZasady dofinansowania zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)w 2017r.pdf

ikona pdfZasady dofinansowania uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w 2017r.pdf


ikona pdfRegulaminy.pdf (980 kb)


ikona pdfWSPARCIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO NA RYNKU PRACY III.pdf


ikona word Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - region warmińsko-mazurski.(Kompleksowa aktywizacja społeczna i zawodowa osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III.doc)


ikona word Wykaz Organizacji Zajmujących Się Tematyką Osób Niepełnosprawnych.docx (16KB)


Od 1 stycznia 2020 r. można składać wnioski bez wychodzenia z domu

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. można składać elektroniczne wnioski
o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych
i środków pomocniczych za pośrednictwem darmowego Systemu SOW. Aby korzystać z takiej możliwości należy posiadać:

 • dostęp do Internetu
 •  konto w Systemie SOW
 • Profil zaufany (profil można potwierdzić w instytucjach (w powiecie oleckim w Urzędzie Miejskim w Olecku oraz w Urzędzie Skarbowym w Olecku) oraz online przy pomocy dziesięciu banków (T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao S.A., mBank, Santander, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Inteligo, a także Envelo - Grupa Poczty Polskiej).

Osoby zainteresowane korzystaniem z Systemu SOW mogą uzyskać pomoc na portalu SOW, kontaktując się  z bezpłatną infolinią 800 889 777 (czynna w dni robocze od godziny 9:00
do 17:00) lub dzwoniąc na numer 22 702 00 00 (połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora).

Ulotka SOW

Przydatne linki:

- portal-sow.pfron.org.pl

- materiał wideo w serwisie YouTube

- kreator usprawniający proces składania wniosku

 

Wnioski można również składać jak dotychczas w wersji papierowej w siedzibie PCPR w Olecku (w dniach i godzinach pracy PCPR, tj. od poniedziałku do piątku, godz. od 7:30
do 15:30).

- UWAGA: dostępne będą nowe druki wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym i o dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze  (w zakładce: wnioski do pobrania).

 

Submenu

<< April 2020 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  

flaga unia europejska

informacja o dostepności informacje dla niesłyszących