2016 – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku
Jesteś tu: Strona Główna > Informacje > Archiwum > 2016

2016


 Bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, uprzejmie informuję, iż w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko- Mazurskiego w okresie od
1 listopada br. do 31 marca 2017r. funkcjonować będzie bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych.

Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie województwa warmińsko- mazurskiego.

Ponadto zaktualizowany wykaz schronisk i ośrodków wsparcia świadczących usługi na rzecz osób bezdomnych i ubogich na terenie województwa warmińsko- mazurskiego, dostępny jest na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pod adresem: www.olsztyn.uw.gov.pl .


25-08-2016

Bezpłatne szkolenia i staże dla osób w wieku od 15 do 29 lat, które nie uczą się w systemie dziennym oraz są bezrobotne/niepracujące


20-04-2016

ikona word STAŻE (Portugalia, Hiszpania, Szwecja)

Przedłużono rekrutację do projektu "Szerokie horyzonty - mobilność międzynarodowa na rzecz aktywizacji młodych bezrobotnych". Grupę docelową rozszerzono o osoby bezrobotne/niepracujące w wieku 25-35 lat i pozostające min. 12 m-cy bez zatrudnienia.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są

w Ośrodku ZDZ w Olecku

ul. Armii Krajowej 22A

tel. 87 520 26 35 www.olecko.zdz.bialystok.pl .doc (207 kb)


09-03-2016

Uprzejmie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców oraz przyszłych rodziców na zajęcia ,,Akademia Mądrego Rodzica”.

Zajęcia będą realizowane przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku ul. Gołdapska 23. Celem spotkań jest podnoszenie świadomości rodziców oraz edukacja w zakresie stosowania przyjaznych i budujących metod wychowawczych.

Nabór osób zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach jest prowadzony przez cały rok.

         Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu (87) 520–34-37 od poniedziałku do piątku w godzinach 700-1900.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach.

 Najbliższe spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach odbędzie się dnia 15 marca 2016r. o godz. 17: 00 w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, II piętro, pokój nr 2.


 Rodzice zastępczy poszukiwani

             Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzozowie poszukują rodziców chcących prowadzić rodzinne domy dziecka do dwóch wybudowanych domów w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie.

            Projekt Wioski Dziecięcej- kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot społecznych i naturalnych został rozpoczęty w czerwcu 2012 r. otworzy drzwi wszytkim dzieciom, bez względu  na pochodzenie. Celem głównym jest stworzenie dobrej, bezpiecznej, wspierającej przestrzeni do życia dla dzieci i rodziców zastępczych. Poszukujemy rodzin, wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły. Pragniemy, aby osieroconymi dziećmi w naszej Wiosce zajęli się małżonkowie kochający dzieci, z silnym kręgosłupem moralnym i kierujący się wartościami chrześcijańskimi. 

            Bardzo ważne jest także posiadanie odpowiednich warunków mieszkaniowych. W naszej Wiosce znajdują się obecnie dwa, z sześciu, przestronnych, w pełni wyposażonych jednorodzinnych domów. Powierzchnia użytkowa każdego domu wynosi 176,00 m², (kuchnia, jadalnia, 4 pokoje dziecięce dwuosobowe, pokój rodziców, 1 pokój dziecięcy jednoosobowy, suszarnia, pralnia, 3 łazienki, przedpokój, pomieszczenie gospodarcze, 4 WC). Docelowo w Wiosce przewidujemy schronienie dla 48 podopiecznych. Do dyspozycji rodzin będzie także Mała Akademia Życia - budynek edukacyjno-warsztatowy, który wkrótce będziemy remontować: o pow.  309,55 m2 (sekretariat, sala naukowa, pokój pedagoga/psychologa/terapeuty, biblioteka, pracownia artystyczna, sala wykładowa,  kuchnia, toalety, łazienka, winda). W budynku tym znajdą się gabinety specjalistów, którzy będą zajmować się oraz pomagać dzieciom i ich rodzicom. Tu mieszkańcy Wioski Dziecięcej oraz dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, dzieci niepełnosprawne – podopieczni Fundacji będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

             Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji i pomoc w poszukiwaniu rodziców zastępczych, którzy prowadziliby rodzinne domy dziecka w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie.

Więcej informacji na stronie www.fpd.org.pl

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak

ul. Kościuszki 23 36-200 Brzozów

tel. 886 121 202